Facebook Analytics

obszar wielkich możliwości
dla twoich idei

Sesja świąteczna - niezapomniane chwile zatrzymane na długo

18.11.20

Święta to czas szczególny, bowiem tradycja mówi, iż to właśnie w te dni spotyka się cała rodzina i cieszy się swoją obecnością. Zachowanie tych magicznych chwil na długo jest możliwe dzięki zdjęciom. Dzisiaj wprawdzie każdy może zrobić zdjęcia wykorzystując telefon komórkowy czy aparat, jednak bywa, że zapomina się o tym, aby w porę wyciągnąć sprzęt czy też ciężko jest uchwycić na zdjęciach ta magiczną i niepowtarzalną atmosferę. Sesja świąteczna to doskonały sposób między innymi właśnie na zatrzymanie w obiektywie profesjonalisty niezapomnianych chwil.

Zdjęcie, pamiątka a może... prezent?

Sesja zdjęciowa, a w szczególności taka jak właśnie sesja świąteczna, to z pewnością doskonały sposób na uchwycenie wspólnych chwil. Porównując zdjęcia wykonywane na przestrzeni kilku lat można zauważyć, jak zmieniają się nasze dzieci, czego często na co dzień się nie dostrzega. W bardzo wielu rodzinach zdarza się, że to właśnie święta są jedynym z nielicznych momentów, kiedy to cała rodzina ma możliwość spotkać się razem. Takie rodzinne sesje świąteczne pozwolą zatrzymać te chwile na długo.

Odpowiednio wykonana sesja fotograficzna to także doskonały pomysł na prezent. Dzisiaj, kiedy wiele osób mieszka na stałe poza granicami kraju i nie mają zbyt wielu możliwości na biskie kontakty z rodziną z pewnością ucieszą się z takiego upominku. A sesja zimowa, szczególnie w nastroju świąt Bożego Narodzenia na pewno sprawi znacznie więcej radości.

Sesja zdjęciowa.... tak oficjalnie...

Nic bardziej mylnego! Profesjonalnie realizowane sesje zdjęciowe to doskonała zabawa dla wszystkich, także dla fotografa. Można więc nie tylko wynieść z atelier fotografa przepiękne fotografie, ale także wspomnienia dobrej zabawy z rodziną. Szczególnie w sytuacji, gdy na zdjęciach będą dzieci, o aspekt dobrej zabawy należy odpowiednio zadbać. Fotografia dziecięca to bowiem sztuka wykonania zdjęcia w najbardziej odpowiednim momencie. A nie ma na to lepszego sposobu niż zapewnienie maluchom odpowiedniej zabawy. W studiu fotograficznym znaleźć można wiele zabawek, które mają zainteresować dzieci, a często także stanowią jeden z elementów scenografii czy gadżetów wykorzystywanych do zdjęć.

Jak się przygotować do sesji fotograficznej

Przygotowania do sesji fotograficznej nie powinny być dla jej uczestników stresujące. W zasadzie najważniejsze jest to, aby zabrać ze sobą dobry humor oraz odpowiednie stroje. Jeżeli ma to być sesja świąteczna, dobrze dopasować stroje kolorystycznie do tematyki świąt. Czerwień, biel, zielony złoty i srebrny - to głównie te kolory królują w święta i doskonale wpasowują się w tematykę realizowanej sesji. Oczywiście dobrze jest zabrać ze sobą przynajmniej dwa zestawy ubrań, a jak mowa o ubiorach dla dzieci nawet więcej, uwzględniając to, że mogą się one ubrudzić, co dotyczy zwłaszcza maluchów. Najczęściej sesja świąteczna wykonywana jest w towarzystwie choinki, jako gadżetu w tle, warto więc o tym pamiętać dobierając stroje. Dobrze jest także zabrać ze sobą ulubioną zabawkę dziecka, co pozwoli mu znacznie szybciej przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Jeżeli ma to być sesja rodzinna, ciekawym pomysłem może być zapewnienie podobnych ubrań dla wszystkich jej członków. Oczywiście wybór ubioru pozostaje po stronie klienta, fotograf jednak z pewnością pomoże dobrać najbardziej odpowiednie. Sesja mikołajkowa zaś z pewnością wyjdzie o wiele lepiej, jeżeli fotografowane osoby będą ubrane w stroje kolorystycznie zbliżone do stroju Mikołaja.

Studio dysponuje gadżetami, takimi jak czapki Mikołaja czy wiele podobnych, dzięki którym wykonywane zdjęcia utrzymane są w odpowiednim klimacie. Jeżeli ma to być sesja zimowa, skorzystać można z nauszników, czapek i podobnych elementów, ale można także zabrać je z domu, jeżeli ktoś chce je zobaczyć na wspólnych fotografiach. Szczególnie sesja dziecięca daje możliwości wykorzystania wielu przedmiotów i ubrań, dzięki czemu uzyskuje się przepiękne zdjęcia.

Kiedy na sesję zimową?

Sesja świąteczna nie zawsze musi być wykonywana przed samymi świętami Bożego Narodzenia. W naszym studiu można rezerwować na nie terminy już od początku listopada. Dzięki temu klienci mają pewność, że ich zdjęcia będą wykonane na czas, i będą mogli na przykład wysłać je członkom rodziny. Warto sobie przemyśleć, jak mają być wykonane sesje świąteczne. Może to być sesja mikołajkowa dla poszczególnych członków rodziny, jak też fotografia rodzinna czy sesja dla całej rodziny. Wielu fotografów oferuje sesje jednoosobowe, co spowodowane jest między innymi niewielkimi wymiarami pomieszczeń, wykorzystywanych do realizacji zdjęć. Nasze studio dysponuje odpowiednio dużym pomieszczeniem, aby mogła w nim być zrealizowana sesja świąteczna dla całej rodziny. Wcześniejsza rezerwacja interesujące terminu to także znacznie mniej stresu przed samymi świętami, gdy do załatwienia jest bardzo wiele różnorodnych spraw. Nie można zapominać o tym, iż po wykonaniu zdjęcia trzeba jeszcze poddać odpowiedniej obróbce, zatem będzie je można odebrać najwcześniej kilka dni po terminie wykonywania zdjęć. Oczywiście czas ten jest uzależniony także od ilości wykonanych zdjęć. Więc jeśli planujesz wykonanie bożonarodzeniowej sesji zdjęciowej, już teraz zapoznaj się z naszą ofertą na sesje świąteczne i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin. 

 

Sesja Świąteczna
Sesja Świąteczna
Sesja Świąteczna
Sesja Świąteczna
Sesja Świąteczna
<< Powrót

©2015-2022 BIG STUDIO

Wszystkie zdjęcia i publikacje zamieszczone na stronach www.bigstudio.pl posiadają ochronę prawno-autorską. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w bigstudio.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.Dowiedź się więcej