Facebook Analytics

obszar wielkich możliwości
dla twoich idei

Sesja kobieca - rodzaje i różnice w fotografii kobiet

22.08.17

Może się wydawać, że zmysłowe sesje zdjęciowe są zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych modelek. Nic bardziej mylnego, każda kobieta może wynająć profesjonalnego fotografa. Świetnie wykonane i obrobione zdjęcia mogą być znakomitym prezentem dla męża lub narzeczonego. Takie upominki stają się bardzo popularne. Przede wszystkim jednak fotograf jest w stanie uchwycić i wydobyć na zdjęciu piękno każdej kobiety.

Sesja kobieca

Jest to bardzo szeroka kategoria zdjęć. Jej zadaniem jest uchwycenie i wyeksponowanie piękna pozującej kobiety. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać tu różne konwencje, wszystko zależy od preferencji klientki. W ofercie fotografów znajdują się portrety, fotografia buduarowa czy nawet akty. Niezależnie od wybranego rodzaju cechą wspólną jest utrwalenie piękna tkwiącego w kobiecie.

Sesja kobieca nie jest zarezerwowana tylko dla modelki promującej bieliznę. Może wziąć w niej udział każda z pań. Jeśli nie jest zdecydowana na konkretną odmianę zdjęć fotograf z łatwością odnajdzie najlepsze rozwiązanie. Jednakże warto dowiedzieć się więcej na temat dostępnych odmian sesji.

Sesja buduarowa

Tego typu zdjęcia są popularne od początków fotografii. Słowo buduar oznacza niewielki pokój bardzo elegancko umeblowany, w którym kobieta odpoczywała i przygotowywała się do codziennych obowiązków. Tego typu pomieszczenia powstawały w pałacach od XVIII do początków XX wieku. Zatem sesja buduarowa odnosi się obecnie do kobiecej sypialni lub garderoby. Wykonywane w niej zdjęcia są bardzo intymne, modelka ubiera się najczęściej w zmysłową bieliznę lub inne seksowne ubrania.

Sesje buduarowe mogą odbywać się w wielu intymnych miejscach. Fotografowie często decydują się również na ekskluzywne pokoje hotelowe, studia a nawet plenery. Wyboru dokonują oczywiście po konsultacji z klientką, jej komfort jest najważniejszy. Tego typu zdjęcia są popularnym prezentem dla panów młodych przygotowanym przez ich żony.

Sesja beauty

To kolejna, bardzo często wybierana odmiana sesji zdjęciowej. Różni się znacząco od wersji buduarowej. Skupia się przede wszystkim na wyeksponowaniu zdrowego i pięknego wyglądu. Fotograf stara się też, by fryzura i makijaż były ważnymi elementami zdjęcia. Sesja beauty jest często wykorzystywana w reklamach kosmetyków lub biżuterii. Słowem wszędzie tam, gdzie głównym tematem jest uroda. Przykłady tego typu zdjęć widział chyba każdy użytkownik internetu lub telewizji, lecz nadal są mylone z sesją glamour.

Sesja glamour

Czym charakteryzuje się tego typu sesja zdjęciowa? Tu fotograf skupia się na tym, by kobieta wyglądała niezwykle atrakcyjnie. Stylizacja włosów, makijaż czy ubranie nie mają tak wielkiego znaczenia jak w odmianie opisywanej powyżej. Tego typu sesje kobiece są ukierunkowane na przedstawienie atrakcyjności fizycznej oraz wzbudzenie bardzo konkretnych emocji.

Sesja glamour charakteryzuje się tym, że modelki dość często występują nago, w bieliźnie czy też strojach mocno podkreślających ich seksualność. Pozy i spojrzenia uwiecznione na zdjęciach mają być wyzywające, a nierzadko prowokacyjne. Playboy, Maxim czy CKM to magazyny, które prezentują na swoich łamach zdjęcia glamour. Każda kobieta może pokusić się o taką sesję i poczuć się wyjątkowo uwodzicielsko.

Sesja w bieliźnie

Jest to fotografia kobieca wymykająca się jednoznacznej klasyfikacji w przeciwieństwie do wcześniej opisywanych rodzajów. Bielizna może być głównym tematem zdjęć, zmienia się wtedy w fotografię fashion, czyli modową. Może też się zdarzyć, że kobieta zażyczy sobie portretu w bieliźnie lub sesji buduarowej w takim właśnie ubraniu. Zatem sesja w bieliźnie może zostać dowolnie zinterpretowana. Wszystko zależy od tego, jaką stylizację wybierze modelka lub też, jakie rozwiązanie zostanie zasugerowane przez fotografa.

Akt i nagość zakryta

Akt to nie tylko odmiana sesji zdjęciowej, jest też jednym z najważniejszych tematów malarskich w dziejach. Również w naszym kraju ma bardzo bogatą historię. Fotografowie skupiają się na niezwykle subtelnym ukazaniu nagiego ciała, dlatego też ich zdjęcia przybierają różne formy. Piszemy tu o tak zwanej klasycznej szkole fotografii. Występują też oczywiście znacznie bardziej odważne i dosłowne sesje kobiet. Mogą ocierać się o granice erotyki lub na przykład przenikać się ze stylem glamour. Nie jest jasno sprecyzowane, w jakim stopniu modelka ma być rozebrana, by zdjęcie mogło zostać sklasyfikowane, jako akt. Jednakże dobrym przykładem jest fotografia topless, która jest już aktem. Jeżeli też kobieca sesja fotograficzna skupia się na przykład na odsłoniętych plecach czy ramionach, może zostać uznana za akt.

Tymczasem nagość zakryta to już zupełnie inna kategoria. Na tego typu zdjęciach modelki lub też modele występują nago, mimo tego są częściowo zakryciu. Chodzi o to, by nie było widać szczegółów anatomicznych. Do ich zasłonięcia mogą posłużyć na przykład tkaniny, rekwizyty, przedmioty. Zdarza się też, że niektóre fragmenty ciała zasłania się dłonią.

Przygotowanie do sesji

Niezależnie od tego, czy są to sesje buduarowe jakiekolwiek inne, trzeba się do nich przygotować. Należy więc wybrać strój dopasowany do rodzaju zdjęć, może być to seksowna bielizna kupiona na specjalne okazje czy też inny strój, w którym modelka czuje się komfortowo i zmysłowo. Nierzadko wykorzystuje się też ubrania należące do partnera modelki. Można śmiało stwierdzić, że chodzi o ubranie mające na celu olśnienie osoby, która będzie oglądać fotografie.

Kolejnym elementem przygotowania do tego, by sesja zdjęciowa kobieca się udała jest makijaż. Musi być mocniejszy od tego stosowanego na co dzień. Powinien być też dopasowany do przybranej formy. Modelka, bo każda kobieta pozująca do zdjęć nią się staje, może przygotować go samodzielnie. Jeżeli nie wie jak to zrobić, może skorzystać z usług stylistki współpracującej z fotografem. Ta sama zasada tyczy się fryzury.

Sesje kobiet

Na profesjonalną sesję zdjęciową może zdecydować się każda kobieta. Nie musi mieć wcale doświadczenia, jeśli chodzi o pozowanie czy wybór najlepszej odmiany. W tym pomoże profesjonalny fotograf, doradzi i na każdym etapie robienia zdjęć będzie przekazywał wskazówki.

Profesjonalnie przygotowane fotografie mogą być znakomitym prezentem dla narzeczonego z okazji walentynek czy urodzin. Sesja panieńska to forma pamiątki, do której będzie się po latach wracać z sentymentem.

Niezależnie od tego, czy modelka wybierze akt, sesję buduarową, glamoure czy którąś z pozostałych odmian, efekt końcowy będzie miłym upominkiem dla małżonka. Nie ma tu znaczenia staż, sprawdza się zarówno, jako prezent ślubny, jak i rocznicowy. 

Jeżeli jesteś zainteresowana umówieniem się na tego typu sesję, aby zapoznać się ze szczegółami, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na sesje buduarowe.

 

<< Powrót

©2014-2020 GenericTrade Sp. z o.o.

Wszystkie zdjęcia i publikacje zamieszczone na stronach www.bigstudio.pl posiadają ochronę prawno-autorską. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w bigstudio.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.Dowiedź się więcej